Techblog - věda, technika a moderní doba

15.2.03

Trocha blogistiky

Dnešek se na weblozích nese ve znamení blogistiky. Začal s tím Lukáš M. v tomto příspěvku a já s tím pokračuji.

Včerejšek bude blogistiky, kteří se budou zabývat mým weblogem, označen jako přelomový, jelikož je to první den existence Techblogu bez nového aktuálního zajímavého :-) příspěvku.

Mé další blogistické zamyšlení směřuje k tomu, že většina majitelů českých weblogů je nositeli pokroku v HTML a tvorbě webu vůbec. Většina má své blogy zvalidovány na správnost kódu, někteří dokonce dodržují "dogma W4." Myslím, že v žádném weblogu se nepoužívá tabulkový "layout" stránky. To je dáno taky tím, že tabulky nejsou moc vhodné k tomu, aby je přežvýkal Blogger a jemu podobné systémy. Já sám uvažuji o zlepšení designu a kvality kódu mého blogu, hlavně bych chtěl přesunout CSS do samostatného souboru :-). Ale říkám si, jestli se není lepší řídit pravidlem: "Nehrabej do ničeho, co funguje" :-).
Napsal Martin v 16:56 - odkaz

13.2.03

Centrum zlobí

Včera jsem zaregistroval do Centra své dva Techblogy a ono si zatím dovolilo zařadit pouze ten, který zrovna čtete :-). Dám mu ještě nějaký čas na rozmyšlenou a když se nic nestane, rázně zakročím.

Víte, jak kdysi tekly na Marsu řeky?

Miroslav K. z Digitálního weblogu je nejchytřejší!!! :-)
Napsal Martin v 22:12 - odkaz

12.2.03

Start Ariane 4 odložen

Z důvodu špatného počasí byl odložen start rakety Ariane 4 z Francouzské Guiany. Podrobněji v článku Ariane space launch postponed.

Když je to ten weblog :-), tak si postěžuji, že mám na blogování méně času, než bych si přál. Ještě, že je to tak jednoduché :-).
Napsal Martin v 22:24 - odkaz

Lukášova anketa

Lukáš Mižoch na svém weblobgu vybízí čtenáře, aby hlasovali, jak se jim jeho blog líbí. Já jsem hlasoval, že ujde :-). Má sice celkem dobrý obsah, ale graficky mě příliš nezaujal (člověk se v jeho weblogu neztratí :-). Narozdíl ode mě, má svůj blog "zvalidovaný" :-); k tomu asi u mě jen tak nedojde :-).
Napsal Martin v 22:12 - odkaz

11.2.03

Několik večerních postřehů

To, že Kasparov remizoval se počítačem Deep Junior asi víte. Zajímavější jsou spekulace o tom, že tyto zápasy se hrají na dohodnutý výsledek. Každý v této sérii utkání jednou vyhrál a čtyřikrát remizoval. Je možné, že pro lidské hráče je velmi únavné hrát s počítačem, který se neunaví, ale zas "složitě" přemýšlí. Z toho vyplývá, že je lepší hrát kombinačně náročné poziční partie, než se útočně hnát do obětí figurek.

Pokud to nevíte, tak vězte, že Všichni pocházíme z houby

Velmi zajímavé je, že vesmírná technologie založená na GPS bude pomáhat slepým.
Napsal Martin v 21:39 - odkaz

10.2.03

Propagace EU na školách

Dnes jsem byl přímým účastníkem propagace EU na školách. Přednášející poslanec Říman (ODS) prokázal umění politiků dlouho mluvit a téměř nic neříct. O EU jsem se nic nového nedozvěděl, ale zato jsem se dozvěděl, že bych měl volit ODS a taky nám bylo naznačeno, že Václav Klaus by byl nejlepší prezident :-). No co..., pan poslanec si může připsat pár bodíků ve straně/poslanecké sněmovně za propagaci vstupu do EU. A o to jde. Nebo ne???!
Napsal Martin v 21:04 - odkaz

9.2.03

Koncepce nového raketoplánu

V článku X-37 Reusable Spaceplane /X-40A Space Maneuver Vehicle najdete jednu z možných koncepcí nástupce raketoplánů. Esteticky se mi velice líbí :-), ale podobných návrhů bylo mnoho a zatím se nikdy nenašly peníze pro jejich realizaci :-(. Doufám, že po tragédii Columbie se vývoj nového vícenásobně použitelného vesmírného dopravního prostředku urychlí.
Napsal Martin v 20:07 - odkaz


Today is time
To change the mind,
Yesterday - it's the history,
Tomorrow - it's the mystery

Techblog je weblog, který se snaží sledovat dění ve světě vědy a techniky a to především v letectví, kosmonautice, elektronice, IT ... Prostě o všem co souvisí s takzvanou moderní dobou, na kterou sice můžeme nadávat, ale nezbývá nám nic jiného, než v ní žít.

Archív

This page is powered by Blogger. Isn't yours?

Jsem spokojený uživatel prohlížeče Phoenix

Mým koníčkem jsou RC modely letadel, kterým věnuji tento web:
RC Magazín

A toto jsou mé oblíbené blogy:
Digitální weblog
The Wild Mud
Websky
RG~Blog
POOH.CZ

Sloupek:

Jsem rád, že čtete tento weblog. Z počátku, prosím, omluvte drobné nebo také i hrubší nedostatky, na které možné narazíte. Pokud už na nějaký narazíte, budu rád, když mě na něj upozorníte.

A co bude náplní tohoto weblogu? Chci se s vámi, čtenáři, podělit o své názory na vědu a techniku a zejména vás upozornit na zajímavé články z této oblasti. Rozhodně se nebudu vyhýbat svému koníčku, což jsou RC modely letadel. Je to oblast, které za posledních několik let udělala velký skok kupředu. Zejména díky pokroku v aplikování nových poznatků elektrotechniky v praxi.

Doufám, že se sem budete rádi vracet. Pohodové čtení přeje Martin Šrubař